Дома Македонски спорт Шкупи го чека казна од УЕФА поради скандирањето на навивачите 🎥

Шкупи го чека казна од УЕФА поради скандирањето на навивачите 🎥

Навивачите на Шкупи повторно имаа скандалозно скандирање во текот на вчерашниот меч против Динамо Загреб кој се играше во Скопје.

Популарните „Шверцери“ во еден момент од трибините пеаа „Умpи, Умpи, Србија“. Нешто слично се случуваше и на мечот во Загреб.

Познато е дека УЕФА не толерира навреди на натпреварите, а посебно е строга кон националистичките провокации, па така чаирчани веројатно ги очекува казна од Европската куќа на фудбалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ФФМ: Беше импресивно да се види како и на дожд 20.000 луѓе ја бодат Македонија

Македонската фудбалска репрезентација вчера го одигра последниот натпревар во Лигата на На…