Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи го потврди засилувањето Шкендија!

Шкупи го потврди засилувањето Шкендија!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maкедонскиот актуелен шампион Шкупи го потврди новото засилување кое пристигна од редовите на Шкендија.

Пред неколку дена Шкендија го раскина договорот со Ангелче Тимовски, а од Тетово Тимовски кариерата ја продолжува во Чаир. Шкупи веќе го промовираше поранешниот младински репрезентација.

Тимовски во Шкупи доаѓа како конкуренција на десната страна во одбраната на одличниот Владица Брдаровци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Арсенал со нова, рекордна понуда за Каиседо

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Арсенал инсистира за потписот на Моисес Каис…