Дома Фудбал Англија Цел Јунајтед застана зад Погба: Мегваер го повика и Твитер да промени правило

Цел Јунајтед застана зад Погба: Мегваер го повика и Твитер да промени правило

Промашениот пенал против Вулвс Пол Погба долго ќе го памети.

Манчестер Јунајтед можеше да победи на вчерашното гостување против Вулверхемптон, но Пол Погба не реализираше пенал кој после натпреварот се покажа дека веројатно бил требало да го изведе Маркус Рашфорд.

После губењето на бодови навивачите на Манчестер Јунајтед испраќаа навреди на сметка на Погба на расна основа. Таквите навреди стигнаа до сите во клубот, а дел од играчите реагираа и застанаа зад својот соиграч.

Набрзо после навредите се огласи „оштетениот“ Рашфорд, а потоа него му се придружи и Мегваер.

Мегваер дури го повика Твитер да воведе правило за регистрација со лични документи (пасошо, возачка дозвола…) при правењето на профилите со цел лесно да се пронајдат оние кои имаат намера да навредуваат.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Првенец за Ериксен во дресот на Интер (ВИДЕО)

Во деншниот натпрвеар на Интер против Лудогрец Кристијан Ерксен го постигна првиот гол во …