Дома Трансфер зона Хунтелар се врати во Шалке: Дојдов да му помогнам на клубот да избори опстанок

Хунтелар се врати во Шалке: Дојдов да му помогнам на клубот да избори опстанок

Како и што се најавуваше Клас Јан Хунтелар е нов играч на Шалке.

Германскиот бундеслигаш ја потврди позајмицата на Хунтелар до крајот на сезоната. Хунтелар доаѓа на позајмица од Ајакс и ќе се обиде да му помогне на клубот од Гелзенкирхен да избори опстанок.

„Дојдов за да му помогнам на Шалке да избори опстанок. Ова е клуб кој припаѓа на фудбалската елита во Германија. Ќе направам се за клубот да ја оствари целта“, изјави Хунтелар.

За Хунтелар ова ќе биде втор мандат во Шалке во претходниот настапи на 240 натпревари, постигна 126 гола и подели 35 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Покрај Халанд, Сити сака уште една ѕвезда на Бортмунд

Манчестер Сити на лето сака да донесе две ѕвезди на Борусија Дортмунд, пренесуваат англиск…