Дома Фудбал Англија Халанд со чуден одговор: сакам кога Пеп вика на мене

Халанд со чуден одговор: сакам кога Пеп вика на мене

Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд беше прогласен за најдобар фудбалер од страна на Европската фудбалска федерација (УЕФА).

Норвежанецот во првата сезона со „граѓаните“ постигна 52 гола на 53 настапи, а притоа ги освои Лигата на шампиони, Премиерлигата и ФА-купот.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Халанд за време на церемонијата кажа дека има одличен однос со тренерот Пеп Гвардиола, кој некогаш знае да ги изгуби нервите и да почне да вика по него сред натпревар.

„Добро прашање. Морам да признаам дека Пеп понекогаш е страшен, но и татко ми е таков. Тоа ми се допаѓа затоа што ме мотивира. Не можам да се пожалам“, вели Халанд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…