Дома Видео Фудбалер со сета сила се удри во бетонски ѕид, брзата помош ја чекале 40 минути (ВИДЕО)

Фудбалер со сета сила се удри во бетонски ѕид, брзата помош ја чекале 40 минути (ВИДЕО)

Фудбалерот на резервниот тим на Лас Палмас кој се натпреварува во третата шпанска лига настрада после удар во бетонски ѕид.

Саул Коко во натпреварот против Атлетико Такоронте се обиде да го спречи противничкиот играч и да дојде до топката. Тој изгуби рамнотежа и забрзан удри во ѕидот зад голот. Колку беше силен ударот покажуваш то може да се слушне на снимката.

Од уште непознати причина на пристигнување на брзата помош се чекало 40 минути. Коко после овој удар поминал со скршеници на двете раце.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хероите од Бергамо: Аталанта играчите ги плаќа колку и англиски второлигаш кој се бори за опстанок!

 Сезонава Европа има нови фудбалски херои, Аталанта игра фантастично и е блиску да се избо…