Дома Фудбал Италија Фотографии од Балотели на тренингот во четвртолигашот

Фотографии од Балотели на тренингот во четвртолигашот

Своевремено Марио Балотели важеше за еден од најголеми таленти во европскиот фудбал и многумина му предвидуваа дека ќе биде следна голема ѕвезда во светот на фудбалот.

Балотели талент поседуваше, меѓутоа неговиот карактер придонесе работите да не се одвиваат како што многумина очекуваат. Вчера се појави вест дека Балотели по раскинувањето на договорот тренира со четвртолигаш за да ја одржи формата денес се појавија и фотографија.

Станува збор за клубот Франчиакорте кој се натпреварува во Серија Д.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…