Дома Македонски спорт Фотогалерија: Местото кое ни буди прекрасни спомени – фудбалерите тренираа во Тбилиси

Фотогалерија: Местото кое ни буди прекрасни спомени – фудбалерите тренираа во Тбилиси

Од Тбилиси Јовица Симоноски

Веднаш по прес-конференцијата на која присуствуваа Благоја Милевски (тука) и Езгјан Алиоски (тука), македонските фудбалери го одработија и официјалниот тренинг на Арената во Тбилиси.

Со многу проблеми во составот, послаба натпреварувачка форма, повреди…Македонија утре ќе се обиде да остане во игра за првото место во групата. Грузија е прва на табелата со 10 бода, ние имаме три помалку и само со победа ќе бидеме во игра во последното коло за првото место.

Поради победата на Грузијците во Скопје од 3:0 потребна ни е повисока победа од три гола разлика во секаква друга ситуација во која би победиле ќе треба да чекаме услуга од Гибралтар во последното коло, секако и ние да ја победиме Бугариа.

Тешко, но веруваме. Тбилиси ни буди прекрасни спомени од 2020 година, па така нека остане и сега…

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…