Дома Останати Авто Мото Фетел: 2018. година ќе биде поинаква приказна..

Фетел: 2018. година ќе биде поинаква приказна..


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Себастијан Фетел е веќе подготвен за почетокот на следната сезона, во која сака да дојде до првата титула во својата кариера.

Оваа сезона мина во знакот на Хамилтон, кој на три трк пред крајот ја осигура својата четврта титула во Формула 1 шампионатот.

Германецот во разговор за „Спорт Билд“ имаше пофални зборови за Хамилтон, но и истакна дека верува дека неговиот тим следната година може да стигне до титулата.

„Само неколку спортисти на светот имаат четири шампионски титули, така што мора да биде почитуван“, истакна Фетел.

„Анализирајќи ја оваа сезона, Луис беше подобар, затоа и ја заслужи титулата. Во иднина се е можно, но следната сезона ќе дадам се од себе да го сопрам Хамилтон да не ја освои петтата титула. Оваа година беше негова, но 2018. е поинаква приказна. Се почнува од нула. Ферари е на добар пат и цврсто верувам дека можеме да бидеме на врвот следната сезона“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Почина легендарниот спринтер кој прв истрча 100 метри за помалку од 10 секунди

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Почина Џим Хинс, чо…