Дома Топ вести Уште една легенда ја напушта Барселона

Уште една легенда ја напушта Барселона

Легендарниот состав на Барселона кој со години доминираше на европска сцена одамна веќе не е заедно.

Пике и Бускетс се едни од ретките фудбалери од легендарната генерација, но се очекува на крајот на сезоната и двајцата да ја напуштат Барселона.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Пике наводно размислува за завршување на кариерата, а на излезна врата е и Серхио Бускетс.

Овој 33-годишен играч за врска ги игра последните натпревари за Барселона и кариерата ќе ја продолжи во МЛС лигата.

Шпанецот добил понуда од Интер Мајами, клубот на Бекам, кој сака да го довесе во „пакет“ со Луис Суарез.

Според шпанските медиуми Бускетс дал начелна согласност за трансферот и кариерата ќе ја продолжи во МЛС лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…