Дома Фудбал Англија Урнебесна реакција на Евра во текот на расправијата со Сунес за ВАР

Урнебесна реакција на Евра во текот на расправијата со Сунес за ВАР

Со победата над Манчестер Јунајтед, Ливерпул потврди дека моментално е најдобриот англиски тим.

Головите за Ливерпул ги постигнаа Виргил ван Дијк и Мохамед Салах, а на домашниот тим во првото полувреме ВАР му поништи два гола.

Фирмино во првото полувреме го матираше Де Геа, но после консултација со ВАР собата судијата го поништи погодокот бидејќи Ван Дијк го фаулираше шпанскиот голман.

При анализирање на контроверзната ситуација, легендата на Ливерпул, Сунес, не се согласуваше со ВАР и сметаше дека контактот на Ван Дијк со Де Геа не требаше да се карактеризира како фаул.

Во таа прилика следуваше урнебесна реакција на Евра, кој ја зеде чашата пред Сунес за да види дали овој пие вода или нешто друго.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фердинанд смета дека за сезоната во Премиер лигата има само едно решение – поништување!

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед и репрезентацијата на Англија, Рио Фердинанд …