Дома Фудбал Англија Тухел: Ќе изградиме тим против кој никој нема да сака да игра

Тухел: Ќе изградиме тим против кој никој нема да сака да игра

Томас Тухел вчера дебитираше на клупата на Челзи.

Само еден ден откако го наследи Френк Лампард германскиот стратег на клупата на „сините“ одигра 0:0 против Вулверхемптон.

Доминираше Челзи во текот на овој натпревар сепак немаше вистинска завршница. И на крајот „сините“ не успеаа да постигнат гол против исклучително тврдиот противник. Тухел сепак беше задоволен.

„Задоволен сум од она што го видов денес. Ќе изградиме тим против кој никој нема да сака да игра. За мене тоа е предизвик. Од ова што го видов денес сум задоволен“, изјави Тухел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…