Дома Фудбал Англија Тухел: Тоа беше најтежок пораз во кариерата, два дена седев во мрак

Тухел: Тоа беше најтежок пораз во кариерата, два дена седев во мрак

Челзи предводен од Томас Тухел бележи добри резултати, а викендов на програмата е големото дерби со Манчестер Јунајтед.

Тухел пред натпреварот призна дека најтежок пораз во неговата кариера му беше од Манчестер Јунајтед, кога седеше на клупата на ПСЖ.

Тогаш „светците“ победија на Олд Трафорд со 2:0, но Јунајтед ги шокираше во Париз со 3:1.

„Тоа е најтешкиот пораз во мојата кариера, дојде од никаде. Бев во мрак цели два дена“, изјави Тухел.

„Ова е сосема друг натпревар. Сакаме да играме со силни тимови, сакаме победи и добра игра. Се надевам дека ќе ја имаме во недела“, додаде Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…