Дома Фудбал Лига на шампиони Тухел пред финалето го имитираше Гвардиола 🎥

Тухел пред финалето го имитираше Гвардиола 🎥

Вечерва во Париз се игра големото финале во Лигата на шампионите во кое ќе се сретнат Челзи и Манчестер Сити.

Двата тима, нормално веќе се во Порто каде што се подготвуваат, а Тухел се обидува да го крене тимскиот дух со некои шеги. Медиумите сега го уловија Германецот како го имитира Пеп Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …