Дома Македонски спорт Трстена: Имаме златни момци, кои веќе испишаа историја

Трстена: Имаме златни момци, кои веќе испишаа историја

Македонија ситно брои до дебито на Европското првенство против Австрија во недела, а во денешната емисија на ФФМ „Даваме поддршка на македонската репрезентација“ гостин беше легендарниот Шабан Рстен.

Великанот на македонскиот спорт порача дека Игор Ангеловски има златни момци кои испишаа историја со самиот пласман.

„Имаме златни момци кои обезбедија пласман на Европското првенство. Тие веќе испишаа историја. Многу пати во животот сум бил во улога на аутсајдер, а тоа ви давало дополнителен мотив и сила“, истакна меѓу другото Трстена.

ЦЕЛИОТ РАЗГОВОР СО ТРСТЕНА:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нов предизвик во тренажниот процес за Рико Вуков

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков – Рико ја стартуваше новата кампања со настап во Пор…