Дома Македонски спорт Тричко реди признанија: Се најде во тимот на годината во Кипар!

Тричко реди признанија: Се најде во тимот на годината во Кипар!

Иван Тричковски со одличните настапи реди успеси во АЕК Ларнака.

Најновото признание кое го добие македонскиот напаѓач е тоа што беше избран во тимот на годината во Кипар за 2019 година.

Тимот на АЕК Ларнака благодарение на головите на Тричковски се избори за квалифиикации за Лигата на шампионите, сепак не успеаа да дојде до групната фаза.

Ќе потсетиме, Тричко одлично започна и во новата година. Пред неколку дена тој беше стрелец на четири гола во натпреварот против Етникос.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вечерва ќе се гледа ЛШ на Арена!

Објавата дека операторите во земјава нема да пренесуваат ништо друго освен МТВ поради зако…