Дома Македонски спорт Тричковски ги прими наградите за најдобар стрелец и место во идеалниот тим 📸

Тричковски ги прими наградите за најдобар стрелец и место во идеалниот тим 📸

Репрезентативецот на Македонија, Иван Тричковски вчера на посебна манифестација ја доби наградата за најдобар стрелец во минатогодишното првенство.

Тричковски имаше одлична сезона на Кипар и од Кипарската спортска асоцијација ја прими наградата за најдобар стрелец. Исто така македонскиот напаѓач доби и место во најдобрите 11.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…