Дома Топ вести Трансфер „бомба“: Челзи ја купува ѕвездата на Бундес лигата!

Трансфер „бомба“: Челзи ја купува ѕвездата на Бундес лигата!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Англиските медиуми пренесуваат дека раководството на Челзи е силно заинтересирано за ѕвездата на Баер Леверкузен, Хакан Чалканоглу и дека веќе работи на трансферот.

„Сините“ најверојатно во зимскиот преоден рок ќе се ослободат од Оскар, бидејќи Конте не смета на Бразилецот, а како негова замена на „Стенфорд Бриџ“ би требало да пристигне Чалканоглу.

Турскиот репрезентативец е еден од најдобрите офанзивни играчи за врска во Бундес лигата, па Конте смета дека ќе биде одлично засилување за неговиот тим.

Чалканоглу е еден од клучните играчи на Баер Леверкузен па „сините“ ќе мораат да издвојат значителна сума за да ги убедат „фармацевтите“ да се откажат од него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …