Дома Фудбал Англија Тен Хаг заминува, Јунајтед има листа од тројца тренери

Тен Хаг заминува, Јунајтед има листа од тројца тренери

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе се раздели со тренерот Ерик Тен Хаг, тврдат медиумите блиски до клубот.

Одлуката е веќе донесена и раководството е во потрага по нов тренер за следната сезона.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Медиумите тврдат дека без разлика на исходот во финалето од ФА Купот, дури и да го освои трофејот, Тен Хаг ќе добие отказ.

„Црвените ѓаволи“ се во потрага по нов тренер, а на листата се Роберто де Зерби, Маурисио Покетино и Киерн Мекена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Комична сцена во МЛС лигата: Судија си поигра со чувствата на навивачите 🎥

Изминатата вечер се одиграа голем број натпревари од американската МЛС лига,, а една ситуа…