Дома Македонски спорт Столе Димитриевски прими гол од 35 метри (ВИДЕО)

Столе Димитриевски прими гол од 35 метри (ВИДЕО)

Maкеонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски вчера немаше баш добар настап во победата на Алмерија против неговиот Рајо Ваљекано од 3:0.

Во почетните минути од натпреварот, во осмата минута Димитриевски прими гол од слободен удар од 35 метри.

По ваквкиот гол фановите започнаа да се шегуваат со Димитриевски на социјалните мрежи.

Сепак, треба да се напомене дека ова е само еден лош ден за македонскиот голман кој во текот на сезоната имаше навистина одлични настапи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лукаку: Кога прв пат го видов Лаутаро му кажав – за две години ќе освоиме трофеј!

Денес се игра дербито во Серија А помеѓу Јувентус и Интер, овој натпревар е од огромна важ…