Дома Фудбал Статистиката е доказ дека Бензема и Менди по разговорот го игнорираа Винисиус

Статистиката е доказ дека Бензема и Менди по разговорот го игнорираа Винисиус

Карим Бензема се најде во центарот на вниманието откако со Ферлан Менди на полувремето зборуваше за Винисиус Жуниор.

Бензема во тој разговор побара од Менди да не му ја додава топката. Тоа го направи на француски за Винисиус да не сфати што зборува (видеото од оваа ситуација погледнете го тука).

По ова видео кое се појави на социјалните мрежи Шпанците се позанимаваа и со статистика. Имено, во второто полувреме Менди го послуша и само три топки му додаде на Винисус, а Бензема целосно го игнорираше.

Францускиот напаѓач на младиот бразилски фудбалер во второто полувреме не му додаде ниту една топка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Стравични слики од Емирати: Луиз и Хименез се судрија, Мексиканецот на носилки го напушти теренот

Во тек е натпреварот помеѓу Арсенал и Волвс. На почетокот од натпреварот беа видени ужасни…