Дома Фудбал Италија Стадионот на Наполи светеше цела ноќ во чест на Марадона ?

Стадионот на Наполи светеше цела ноќ во чест на Марадона ?

Диего Армандо Марадона кој вчера почина како последица на срцев удар на 60 години најголем дел од неговата фудбалска кариера помина во Наполи.

Покрај неговата Аргентина, голема тага го зафати и Неапол. Марадона во Неапол има статус на фудбалски Бог, па Наполи реши на посебен начин да му оддаде почит. Стадионот во Наполи светеше цела ноќ во чест на славниот Аргентинец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Озил: Возбуден сум, од дете навивам за Фенербахче

Месут Озил од вчера и официјално е нов играч на турски Фенербахче. Озил го напушти Арсенал…