Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Спречен маскр на Европското првенство пред натпреварот Полска – Холандија!

Спречен маскр на Европското првенство пред натпреварот Полска – Холандија!

Пред денешниот натпревар помеѓу Полска и Холандија на Европското првенство бил спречен масакр откако едно лице со секира влелго во фан зоната во Хамбург.

Станувало човек кој со себе носел секира и тргнал да ги нападне навивачите на двете селекции. Во својата страшна намера тој бил спречен од полицијата која фрлила солзавец и испукала неколку истрели од огнено оружје.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Очевидци истакнуваат дека лицето имало обид да фрли молотов коктел помеѓу фановите.
Прво тој бил предупреден со неколку куршуми во воздух, но откако не застанал се пукало и кон него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Борусија Дортмунд прегазена од тајландски прволигаш

Борусија Дортмунд одигра сезона во која стигна и до финалето во Лигата на шампионите, доде…