Дома Фудбал Англија Со гол се врати после тешката скршеница на черепот 🎥

Со гол се врати после тешката скршеница на черепот 🎥

Раул Хименез го постигна својот прв гол после рехабилитацијата од тешката скршеница на черепот.

30 годишниот голгетер на Вулвс настапи во пријателскиот натпревар против Стоук во ремито од 1:1.

Хименез надвор од терените беше од ноември кога се судри со Давид Луиз, се опоравуваше долго, а сега очигледно е спремен за игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фердинанд го советува Ливерпул: Треба да го вратите Стерлинг

Легендата на Манчестер Јунајтед и англискиот фудбал, Рио Фердинанд изјави дека Ливерпул тр…