Дома Останати Тенис Сопругата на Ѓоковиќ вечерва ќе биде во Скопје!

Сопругата на Ѓоковиќ вечерва ќе биде во Скопје!

Вечерва македонската јавност ќе има можност да се запознае со работата на „Фондацијата Новак“ и тоа од страна на неговата сопруга Јелена која во Сити Мол ќе ја промовира хуманоста и помошта која ја споделуваат со својот сопруг.

Нејзиното гостување во Скопје е дел од „Караванот на љубовта и среќата“ со кој во изминатите денови ја поминаа скоро цела Србија.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Ѓоковиќ во минатото изразуваше желба да ја посети Македонија, а посебно Охрид. Исто така најави дека би сакал да одигра меч против најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Oфицијално: Се враќа Рафаел Надал и тоа пред Австралија Опен!

Поранешниот најдобар светски тенисер, Рафаел Надал официјално објави дека се враќа на тере…