Дома Македонски спорт Сонот се роди пред 30 години: Генијална реклама посветена на пласманот на Македонија на Европското првенство 🎥

Сонот се роди пред 30 години: Генијална реклама посветена на пласманот на Македонија на Европското првенство 🎥

Maкедонија ова лето ја чека дебитантскиот настап на Европското првенство, а македонските фанови сигурн со нетрпение чекаат да ја слушнат нашата химна на првото големо натпреварување.

По повод настапот на Македонија на Европското првенство „Телеком“ направи една фантастична реклама која буди многу спомени од минатото.

Од првиот гол на Зоран Бошковски – Чоко на првиот официјален натпревар како независна држава, па се до генерацијата предводена од капитенот Пандев и селектор Игор Ангеловски која ја донесе најголемата фудбалска радост во земјава.,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…