Дома Фудбал Италија Совршен хет-трик на Роналдо за само едно полувреме! 🎥

Совршен хет-трик на Роналдо за само едно полувреме! 🎥

Кристиано Роналдо игра фантастичен натпревар за Јувентус против Каљари.

Роналдо за само нешто повеќе од половина час постигна три гола. Првиот гол го постигна после 10-тина минути игра по еден изведен корнер, а потоа во 25. минута искористи пенал. Седум минути подоцна Португалецот дојде и до трет гол.

И тоа ова е совршен хет-трик затоа што првиот гол Роналдо го постигна со глава, вториот со десна нога и третиот со лева.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…