Дома Ставови Совети за обложување

Совети за обложување

Еве неколку совети за обложување од нашите професионални типсери кои можат да ви помогнат да ги подобрите вашите погледи кон обложувањето и да направите месечен профит.

Погледнете неколку совети за обложување за оние позвучни спортови, за конечно да започнете да гледате профит и да престанете да ги збогатувате обложувалниците.

1.         Никогаш не се обложувајте со сите средства со кои располагаш! Ова е емотивна одлука карактеристична за коцкарите.

2.         Никогаш не се обложувајте повеќе отколку што можете да си дозволите да изгубите. Нема 100% сигурни типови!

3.         Никогаш не се обложувајте на вашиот омилен тим само затоа што го сакате, но не играјте и против екипи кои не ги сакате. Играчите не се грижат за вашиот облог!

4.         Изберете ја вистинската стратегија за обложување за себе, тестирајте ја и искористете ја за да заработите дури и малку профит, но тој мал профит е на некој начин посигурен ако гледате долгорочно!

5.         Не обложувајте се на екипи кои чекаат чуда. Обложување со мала уплата за голем профит секогаш ја губи стратегијата.

6.         Избегнувајте натпревари каде што крајниот резултат не е важен за играчите!

7.         Избегнувајте да се обложувате на екипи кои имаат 5 или повеќе победи по ред. Порано или подоцна тие ќе изгубат или одиграат нерешено.

8.         Не обложувајте се на екипи кои имаат 5 или повеќе загубени по ред. Порано или подоцна тие ќе ја подобрат својата форма.

9.         Обидете се да ги избегнете дерби натпреварите. Изненадувањата се случуваат многу често на тие натпревари. Шансите често се речиси израмнети.

10.       Не паничете кога сте во период на губење. Како и се на овој свет, тоа е привремено.

11.       Научете да изгубите. Тоа е дел од играта. Идејата е да освоите повеќе отколку што ќе изгубите. Потоа доаѓа профитот.

12.       Не обложувајте се на повеќе од 4 натпревари во комбо.

13.       Не обложувајте се на синглови со понизок коефициент од 1.70. Тоа не е вредно.

14.       Обложувајте се во живо поради поголеми коефициенти. Имате преглед на играта и можете да почекате додека шансите не се зголемат.

15.       Разгледајте минимум две понуди. Можете да изберете најголеми коефициенти.

16.       Дисциплината е клучот за успехот. Не обложувајте се на се, обидувајќи се да ги вратите загубите во денот.

17.       Изберете два или три спортови и бидете секогаш информирани за новостите. Никој не е добар во се.

18.       Сите фаворити никогаш не победуваат во ист ден. Не играј на сите фаворити.

19. Играјте во проверени обложувалнции. Наша препорака се кладилниците на 1xBet и Bet365.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ставови

Проверете

Стратегии за успешно обложување

Обложувањето стана секојдневие на денешна генерација и е скоро дел од сите. Благодарение н…