Дома Фудбал Англија Сити реди победи и е се поблиску до титулата🎥

Сити реди победи и е се поблиску до титулата🎥

Манчестер Сити попладнево ја запиша 19-та победа по ред, откако на „Етихад“ падна Вест Хем со 2:1.

„Граѓаните“ дојдоа во водство во 30-та минута преку Рубен Дијаш, кој доби прекрасна асистенција од Де Брујн.

Вест Хем покажа дека оваа сезона е спремен за висок пласман и при крајот на првиот дел го израмни резултатот, а стрелец беше Антонио.

Сити во вториот дел не блескаше и не создаде големи шанси, но Стоунс во 68-та минута погоди за 2:1, што се покажа како конечен резултат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…