Дома Фудбал Англија Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па се шпекулираше дека може да го напушти клубот.

32-годишниот Белгиец пропушти голем дел од актуелната сезона поради повреда, но Сити не сака да се раздели од него.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Според информациите, Де Брујне има намера да остане во англискиот шампион и покрај интересот на клубови од Саудиска Арабија.

„Граѓаните“ спремиле нов договор и наскоро ќе започнат преговори со неговиот аген, а Белгиецот е спремен да стави потпис на нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…