Дома Фудбал Англија Сити го прави Фоден најплатен Англичанец

Сити го прави Фоден најплатен Англичанец

Манчестер сити подготви нов договор за играчот на сезоната во Премиер лигата, Фил Фоден, пренесуваат медиумите на Островот.

Фоден минатата сезона одигра 52 натпревари за Манчестер сити во сите натпреварувања и постигна 27 гола, па „граѓаните“ сакаат да го наградат за добрите партии.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


24-годишниот фудбалер има договор до јуни 2027 година и во овој момент заработува 200.000 фунти неделно, а со новиот се најавува и значително покачување.

Челниците на Манчестер сити планираат да му понудат нов шест годишен договор, според кој Фоден би имал неделна плата од 375.000 фунти

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шпанците откриваат каква казна ќе добие Даку

Напаѓачот на албанската репрезентација Мирлинд Даку според последните најави на „АС“ ќе би…