Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Се редат критиките за Саутгејт: Се огласи и братот на Рашфорд

Се редат критиките за Саутгејт: Се огласи и братот на Рашфорд

Репрезентацијата на Англија не одигра на очекуваното ниво во првите два натпревари на Европското првенство, па затоа и селекторот Герет Саутгејт добива критики од јавноста.

На Саутгејт му се замерува прво затоа што Трет Александер Арнолд игра во средниот ред, потоа што не му даде ниту една минута на Кол Палмер кој беше еден од најдобрите во Премиер лигата минатата сезона, а сега се огласи и братот на Маркус Рашфорд.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Напаѓачот на Манчестер Јунајтед воопшто не се најде на списокот на Саутгејт за овој турнир.

„Тешко е да седите и да ја гледате Англија кога знаете дека ваш човењк може да направи разлика“, е пораката која преку социјалните мрежи ја испрати братот на Рашфорд.

Рашфорд беше дел од претходните големи натпреварувања, но Саутгејт сега одлучи да не смета на него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…