Дома Македонски спорт Мак фудбал Се редат засилувања во Гостивар: Потпиша и голманот Амир Јашар

Се редат засилувања во Гостивар: Потпиша и голманот Амир Јашар

Се редат засилувањата во Гостивар, а после Андреј Кудијан кој беше промовиран утрово, сега е потврден и трансферот на голманот Амир Јашар.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Јашар е седмото засилување за тимот на Гостивар кој се спрема за вториот дел од сезоната. Ќе потсетиме во Гостивар имаше чистка и заминување на 10 фудбалери, а потоа тимот тргна во офанзива на создавање скоро нов тим за вториот дел од сеозната.

Претходно клубот покрај Кудијан ги претстави Енис Дервишин, Хусеин Демир, Ринор Ајдини, Ајрадини Цуцули и Муарем Муарем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Раководството на ФФМ одржа состанок со клубовите од ЖМФЛ: Финснсиска поддршка за сите прволигаши

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Во „Куќа на фудб…