Дома Фудбал Се појави фотографија од Меси кога дознава за отказот на Бартомеу 📸

Се појави фотографија од Меси кога дознава за отказот на Бартомеу 📸

Хозе Марија Бартомеу вчера израдува голем дел од навивачите на Барселона кога соопшти дека повеќе нема да биде претседател на каталонскиот клуб.

Бартомеу веќе подолго време беше на удар на критики поради ситуацијата во која се наоѓа клубот, но одбиваше да си поднесе оставка. Но, како што притисокот стануваше се поголем одлучи да си поднесе оставка.

Оваа вест ги израдува сите навивачите на Барселона, а среќата не ја криеаа ниту играчите на каталонскиот клуб. Тоа посебно се однесува на Лионел Меси кој не беше во добри односи со сега веќе поранешниот претседател.

Токму Бартомеу беше главната причина што тој сакаше да ја напушти Барселона и бараше раскинување на договорот и сега навивачите се надеваат дека Меси ќе остане.

Исто така се појави и фотографија од моментот кога Меси дознава за оставката на Бартомеу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Легендата на Атлетико Мадрид се прости од фудбалот

Легендата на Атлетико Мадрид, Габи одлучи да се прости од активното играње фудбал. Станува…