Дома Актуелно Се води војна во Формула 1: Ред Бул има докази против Мерцедес! 🎥

Се води војна во Формула 1: Ред Бул има докази против Мерцедес! 🎥

Возбудлив е стартот на сезоната во Формула 1, а борбата за титулата се очекува да продолжи до крајот.

Претходно од Мерцедес се пожалија на задното крило на Ред Бул и овој тим ќе не може да го користи од 20 јуни. Ред Бул задното крило ќе престане да го користи од 20 јуни, кога е трката за Големата Награда на Франција, меѓутоа од Мерцедес инсистираат тоа да биде од 6. јуни за кога е закажана трката во Азербејџан.

Но од Ред Бул обвинуваат за ситуација со предното крило на Мерцедес, а се посочуваат снимки од трката во Португалија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Тренерите на Георгиевски се откажаа од премијата од 10.000 евра

Владата денес донесе одлука за парична награда од 20.000 евра за македонскиот таеквондист …