Дома Фудбал Италија Сега и потврдено: Во недела ќе гледаме СПЕКТАКЛ на „Олимпико“!

Сега и потврдено: Во недела ќе гледаме СПЕКТАКЛ на „Олимпико“!

Ништо друго и не се очекуваше!

Лацио објави официјална информација дека ги распродал сите карти за одлучувачкиот натпревар во сезоната против Интер во кој влогот е – Лигата на шампионите!

Екипата од Рим ќе го обезбеди пласманот во најелитното европско натпреварување во недела доколку остане непоразена, а „Олимпико“ ќе биде преполн!

„Во недела не очекува вистински спектакл. Сите карти се распродадени и единствениот начин некој друг да дојде до карта е некој да ја откаже резервацијата во последните моменти“, изјави Марко Каниѓани, шеф на маркетинг службата на тимот од престолнината на Италија.

Од друга страна единствена опција за Интер во овој натпревар е победа, се друго оди во прилог на Лацио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…