Дома Фудбал Германија Сане ги воодушеви навивачите со спринтот пред првенецот за Баерн 🎥

Сане ги воодушеви навивачите со спринтот пред првенецот за Баерн 🎥

Баерн Минхен на отварањето на Бундеслигата го декласираше Шале со огромни 8:0.

Баварците одиграа спектакуларен натпревар и на крајот на ривалот успеаа да му дадат осум голови. За Баерн во Бундеслигата на овој натпревар дебитираше Лерој Сане кој пристигна од Манчестер Сити.

Сане одигра навистина добар натпревар кој го круниса со гол во 71. минута кога погоди за 7:0.

Она што многумина ги воодушеви кај Сане при постигнувањето на голот кога претрча 50-тина метри пред да ја погоди мрежата.

.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Озил го прекина молкот: Тажен сум затоа што клубот не ме сака

Плејмејкерот на Арсенал, Месут Озил остана многу разочаран што тренерот Артета не го вклуч…