Дома Фудбал Останато Салцбург покажа како треба да се слави трофеј во време на коронавирус (ВИДЕО)

Салцбург покажа како треба да се слави трофеј во време на коронавирус (ВИДЕО)

Tимот на Салцбург вчера го освои австрискиот куп, а успеаа да се воздржат трофејот да го прослават почитувајќи ги сите мерки и протоколи кои ги налага заштитата од коронавирусот.

Немаше гушкање и вообичаено славје, фудбалерите стоеа на растојаните, а капитенот сам го крена трофејот.

Погледнете како изгледа подигивнување пехар во време на корона:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан не му дал четири гола на Јувентус 31 година

Милан синоќа потсети на најдобрите свои денови и оствари сензационална победа над Јувентус…