Дома Фудбал Останато Роналдо против Меси – еве каква им е статистиката во меѓусебните дуели!

Роналдо против Меси – еве каква им е статистиката во меѓусебните дуели!

Денес во Нион беа извлечени групите за новата сезона во Лигата на шампионите, а по завршувањето на церемонијата главна тема е новиот дуел Меси – Роналдо.

Ждрепката сакаше во групата Г да се најдат Јувентус и Барселона и тоа ќе бидат две пресметки помеѓу двајцата големи ривали.

Долго време имаа Меси и Роналдо дуели во Шпанија, а сега овој би можел да биде и нивни последен со оглед на годините кои ги имаат и двајцата.

Eве и каква е статистиката, Меси е тој кој има повеќе победи (10:16).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Каков „терор“: Суарез веќе не ќе може да го смисли Баерн!

Фудбалерите на Баерн го победија Атлетико Мадрид со 4:0 во рамките од првото коло во Лигат…