Дома Видео Роналдо во предизвикот од „Најк“ уште еднаш покажа каква машина е (ВИДЕО)

Роналдо во предизвикот од „Најк“ уште еднаш покажа каква машина е (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Кристиано Роналдо уште еднаш покажа каква машина е.

Во соработка со „Најк“ Роналдо доби интересен предизвик во деновите во изолација. Целта беше да се види колку „стомачни“ на еден поинаков начин ќе направи Роналдо за 45 секунди и на тој начин да активира бројни луѓе да вежбаат дома.

Роналдо во овој предизвика за 45 секунди направи дури 142 повторувања и ги повика сите негови следбеници да се приклучат на предизвикот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…