Дома Македонски спорт Мак ракомет Репрезентативец на Тунис е новото засилување за Еурофарм Пелистер

Репрезентативец на Тунис е новото засилување за Еурофарм Пелистер

Битолски Еурофарм Пелистер денес потврди дека екипата постигнала договор со репрезентативецот на Тунис, Мохамед Соси.

До официјализација на трансферот недостигаат само медицинските прегледи кои ракометарот ќе ги реализира утре по пристигнувањето во Македонија.

Клубот во текот на утрешниот ден ќе ги обелодени деталите од соработката со новиот свој член.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Миовски ја продолжува голгетерската форма: Нови два гола за Абердин

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин против…