Дома Трансфер зона Реал спрема изненадувачки трансфер во јануари

Реал спрема изненадувачки трансфер во јануари

Реал Мадрид спрема изненадувачки трансфер во зимскиот преоден рок, пренесуваат шпанските медиуми.

Именом Реал планира во јануари да ангажира замена за Бразилецот Винисиус Жуниор, а изборот паднал на Тимо Вернер од Лајпциг.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Винисиус се повреди и се очекува да паузира околу три месеци, па „кралевите“ мора да најдат негова замена.

Германскиот репрезентативец не е задоволен со статусот во германскиот тим и сака трансфер по секоја цена.

Вернер во моментов е иделано решение за Реал бидејќи може да го доведе на позајмица до крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Каземиро пред трансфер во Саудиска Арабија

Бразилскиот репрезентативец Каземиро сака ова лето да го напушти „Олд Трафорд“. Манчестер …