Дома Топ вести Реал Мадрид тргнува по најскапиот „ѓавол“

Реал Мадрид тргнува по најскапиот „ѓавол“

Манчестер Јунајтед запиша два порази на последниет два натпревари, но Жозе Мурињо треба повеќе да биде загрижен за Пол Погба, кој во последно време игра под своите можности.

Критичарите, а и навивачите не се задоволни од скромните изданија на Французинот, кој се смета за најголем виновник за кризата.

Наводно Мурињо и Погба, кои одлично се согласуваа минатата сезона, сега едвај комуницираат, па наводно Французинот жали што се вратил на „Олд Трафорд“.

„Екип“ пренесува сека Погба не е задоволен од улогата која му ја дава Мурињо на теренот. Смета дека нема доволно слобода и дека така не можат да дојдат до израст неговата креативност и офанзивните способности.

Погба поради лошата игра против Тотенхем беше изваден од игра во 63-та минута, потоа против Хадерсфилд преседи на клупа, а против Њукасл повторно беше изваден од игра.

Весникот тврди дека ваквата ситуација ќе се обиде да ја искористи Реал Мадрид кој на крајот на сезоната спрема реконструкција на тимот и нема да жали пари да го донесе Погна на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …