Дома Топ вести Реал и Ливерпул го сакаат Рабио

Реал и Ливерпул го сакаат Рабио

Реал Мадрид и Ливерпул се вклучија во трката за ѕвездата на Јувентус и француската репрезентација, Адриен Рабио, пренесуваат шпанските медиуми.

Договорот на Рабио со Јувентус истече во јуни и нема најави за продолжување на соработката, па ова лето ќе замине како слободен агент.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Кралевите“ веќе стапиле во контакт со агентот на Рабио и сакаат да го доведат без обештетување како замена за Тони Крос.

Ливерпул исто така сака да ја искористи ситуацијата и да доведе големо засилување бесплатно, па исто така испратил понуда до агентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Трансфер од соништата: Од српска втора лига во Премиер лигата

Српскиот фудбалер Миодраг Пиваш официјално е нов играч на Њукасл.  19-годишниот Пиваш мина…