Дома Фудбал Останато Реакцијата на Роналдо при голот на Игуаин е хит! (ВИДЕО)

Реакцијата на Роналдо при голот на Игуаин е хит! (ВИДЕО)

0

Јувентус за викендот го победи Интер со 1:2 во дербито на колото во Серија.

„Старата дама“ до водство стигна уште во четвртата минута со голот на Паоло Дибала, потоа Интер изедначи преку Лаутаро Мартинез. Победничкиот гол за Јувентус го постигна Гонзало Игуаин.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Капитенот на Бугарија во целиот хаос во Софија направи потег за сите пофалби (ФОТО)

Натпреварот од квалификациите помеѓу Бугарија и Англија се претвори во вистински хаос. Буг…