Дома Фудбал Лига на шампиони ПСЖ погоди од соблекувална🎥

ПСЖ погоди од соблекувална🎥

Вечерва на програмата во Лигата на шампиони е големото дерби помеѓу ПСЖ и Манчестер Сити.

Дуелот на двата најскапи тимови во Европа започна возбудливо уште од самиот старт.

ПСЖ дојде до предност уште во 8-та минута, а стрелец на голот беше Гаје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Каде беше Варди кога Роналдо дебитираше за Манчестер Јунајтед?

Лестер вчера на свој терен го победи Манчестер Јунајтед со 4:2 во натпревар од осмото коло…