Дома Македонски спорт Мак ракомет Признание од СЕХА: Дибиров со најдобар спин во историјата на лигата (видео)

Признание од СЕХА: Дибиров со најдобар спин во историјата на лигата (видео)

СЕХА лигата ги објави топ „спин“ головите во историјата на  лиагата, а меѓу нив е и голот на ѕвездата на Вардар, Тимур Дибиров.

Регионалното натпреварување ги издвои најдобрите „спинови“ во историјата, а секако во овој избор има место за Тимур Дибиров.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Единството во каратето во светот на највисоко можно ниво

Унитарноста на каратето се потврди на најдобар можен начин, откако изминативе неколку дена…