Дома Македонски спорт Мак фудбал По пауза од една година Шкупи се враќа дома!

По пауза од една година Шкупи се враќа дома!

Стадионот во Чаир е подготовен.

Новата трибини на стадионот на Шкупи е целосно завршена, а македонскиот вицешампион по пауза од една година викендов се враќа дома.

Тимот потврди дека в недела Борец од 15:00 часот ќе го пречека на својот стадион што сигурно ќе биде мотив плус за играчите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ристовски: Изгледаше лошо, се надевам Адеми брзо ќе закрпне сите знаеме колку е важен

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив…