Дома Трансфер зона Постигнат договор: Депај во Атлетико Мадрид

Постигнат договор: Депај во Атлетико Мадрид


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Веднаш после заминувањето на Жоао Феликс, прва желба на Атлетико за негова замена е Мемфис Депај од Барселона.

Последните информации од Шпанија говорат дека двата клуба постигнале договор и наскоро Депај ќе се пресели во Мадрид.

Депај е во втор план па сака да ја промени средината, а и Барселона сака да го продаде во јануари бидејќи на крајот на сезоната ќе замине без обештетување.

Холанѓанецот веќе дал согласност за трансферот, а двата клуба ги договараат последните детали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…