Дома Фудбал Останато Португалците бараат Роналдо да биде седнат на клупа

Португалците бараат Роналдо да биде седнат на клупа

Тоа што беше незамисливо за фудбалската јавност во Португалија сега е факт, откако се појавија барања Кристиано Роналдо да биде изваден од стартниот тим.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Ова денес на насловната страна го предлага најеминентниот спортски весник во Португалија, „А Бола“.

„Помалку Роналдо, повеќе Португалија“, пишува весникот и ја анализира улогата на Роналдо, која не е повеќе толку важна и дека тој го загубил големото влијание врз соиграчите.

Весникот предлава Роналдо да биде седнат на клупа во денешниот дерби натпревар со Шпанија во Лигата на нации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…